ZÁŽITKY NA FARMĚ

Při příjezdu Vás rádi provedeme naší farmou, ukážeme Vám, kde se můžete podívat a kde nikoliv. Seznamíme Vás s chodem farmy a zajištěním Vaší bezpečnosti. Můžete si natrhat bylinky na čajíček, posbírat pár vajíček na  snídaní, půjčíme Vám kola a cyklistické mapy na výlet nebo máte možnost projít se s naším pejskem Codim na procházku ...

Poradíme Vám, kde koupit dobý domací chléb, mléko přímo od kraviček nebo domací tvaroh.

V případě zajmu Vám zařídíme nákup přimo do chladničky.

Nové označení "Domečku u oveček"

Sušíme seno

Máme dětí jako smetí...

Jaro už je tu..., máme první jarní přírustky....!

Máme zde zimu, nyní to tak u nás vypadá.....


Pár fotografii z focení farmy, z 19.1.2021

Ovečkám zima nevadí...

Naše ovečky mají huňaté kožíšky a dostatek krmení, proto jsou spokojené a zimy se nebojí...

Svatební fotografování s traktorem

Nabízím novomamželům a svatebním agentůram možnost zapůjčení bílého, nového traktoru značky Lamborghini za účelem fotografování. Více informací na telefonu.

Zde pro úkázku, jak může vypadat svatba s traktorem.

Stříhaní oveček

Blíží se nám zima, brzy budeme pouštět ovečky do stáje. Abychom zamezili znečištění jejich kožíšku senem a předešli zarůstu vemínek dlouhou vlnou, přes kterou by budoucí jehňátka nemohla najít mlíčko, bylo nutno nyní ovečky ostříhat. Z jejich vlny vyrobíme vlněné přikrývky, pod kterými se bude krásně odpočívat zimě....

Farmářské slavnosti na Ekologické farmě Koňakov

Dnes proběhnuly na nedaleké farmě pana Gustava Kotajného v Koňakově farmářské slavnosti. Těchto slavností se zúčasnila i naše malá farma svou prezentaci. Děkuji tímto panu Kotajnému a celé jeho rodině za aktivní propagaci zemědělství v našem Těšínském Slezku, za jeho vstřícnost a spolupráci.

Máme nové  přírustky na farmě

Koupili jsme do naše opuštěné voliéry nové obyvatele. Máme hrdličky chechtavé..., více o těchto ptácích se dovíte v nasledujícím odkaze.

Zažitky s traktorem

Záhrádka plná bylinek

U nás si můžete natrhat na zahrádce bylinky do vašeho oblíbeného čajíčku, máme meduňku, mátu, šalvěj, rybíz, angrešt, ostropestřec, ginkgo ....

Vytáčení medu

V pátek 7.srpna 2020 jsme  spolu s hosty z Anglie vytáčeli med od našich včeliček.  Všichni si mohli vyzkoušet odvíčkování pláství s medem. Odměnou za práci byl sladký a voňavý med.

Chcete na procházku s pejskem?

Náš vítací pejsek (border kolie) jménem Codi se těší na procházky s Vámi po okolí. Pujčíme Vám obojek a vodítko a můžete sami vyrazit na procházku kolem řeky, do lesa nebo třeba k sochařskému parku.